Skip to:

2011 Pool Champs - 4 x 50m Obstacle relay results

Women 13-16 4 x 50m Obstacle Relay

1

Wanda Slsc

 2:05.67

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

1) Lauricella, Jessica

2) Sargeant, Michaela

3) McMahon, Danielle

4) Haywood, Katelyn

2

Sunshine Beach Slsc

 2:07.02

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

1) Nolan, Alexandra

2) Fahey, Eilish

3) Nolan, Charlotte

4) Redwood, Molly

3

Tweed Heads & Coolangatta

 2:09.72

 

   

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

1) Jones, Leah

2) Fitzgibbons, Kendal

3) Meredith, Georgia

4) Piper, Carly

4

Currumbin Beach Vikings Slsc

 2:12.33

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

1) Dowker, Tylah

2) Elkington, Jessica

3) Searle, Chandler

4) Sterry, Chloe

5

Mordialloc Lsc

 2:14.73

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

1) Gore, Georgina

2) Kerr, Samantha

3) Gibson, Madeline

4) Picinali, Chloe

6

Umina Slsc

 2:15.57

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

1) Krucler, Helen

2) Miller, Teigan

3) Reineker, Lara

4) Verhoeven, Indigo

                                       

Men 13-16 4 x 50m Obstacle Relay

1

 

Northcliffe Slsc

 1:53.33

 

   

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Dennis, Jerry

2) Feather, Lachlan

3) Demopolous, Stefaan

4) Prime, Mitchell

2

 

Wanda Slsc

 1:54.50

 

   

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Furniss, Jay

2) Brooks, Nicholas

3) McColm, Aiden

4) Clarke, Lachlan

3

 

Terrigal Slsc

 1:54.51

 

   

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Bridge, Keelan

2) Waddell, Jack

3) Perkins, Jackson

4) Smith, Daniel

*4

 

Papamoa Slsc

 J1:55.82

 

   

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Johnston, Ben

2) Bryant, Michael

3) Smith, Hamish

4) Pickering, Mason

*4

 

Cronulla Slsc

 1:55.97

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Markey, Aaron

2) Markey, Ryan

3) Rofe, Mitchell

4) Moore, Kye

5

 

Sunshine Beach Slsc

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Elliott, David

2) Greentree, Jarrad

3) Kippen, Macauley

4) Sloman, Nick

6

 

Brighton Slsc

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                       

Women Open 4 x 50m Obstacle Relay

*1

 

New Zealand

 J1:55.95

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Lee, Sam

2) Dunlop Barrett, Ayla

3) O Connor, Danielle

4) Peat, Natalie

*1

 

Maroochydore Slsc

J2:00.63

 

   

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Bell, Miranda

2) Ellwood, Alisha

3) Hendry, Pamela

4) Pegg, Rebecca

*2

 

Slsa HP

 J1:57.72

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Ballantine, Stephanie

2) Halligan, Devon

3) Parry, Jennifer

4) Ruiz, Christina

*2

 

Tweed Heads & Coolangatta

 J2:01.39

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Jones, Leah

2) Fitzgibbons, Kendal

3) Jones, Mariah

4) Piper, Angie

3

 

Cronulla Slsc

 J2:19.62

 

   

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

1) Moore, Kayla

2) Ford, Lucy

3) Street, Shivaun

4) Pickworth, Emily

5

 

Queensland Country HP Squad

 2:03.32

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Adams, Ashleigh

2) Stehbens, Bonnie

3) Raymond, Tiarrn

4) Jackson, Tessa

                                       


Men Open 4 x 50m Obstacle Relay

 

*1

New Zealand

 J1:43.65

 

   

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Kent, Steven

2) Gillies, Ben

3) Dawson, Chris

4) McMillan, Andy

*1

Terrigal Slsc

 J1:48.51

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Bridge, Keelan

2) Schofield, Timothy

3) Waddell, Jack

4) Lemmon, Paul

2

Cronulla Slsc

 J1:48.92

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Allum, Christopher

2) Allum, Hayden

3) O'Brien, Kyle

4) Orford, Ben

 

*3

Slsa HP

 J1:48.76

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Earp, Samuel

2) Green, Matt

3) Heery, Luke

4) Ryan, Leigh

 

*3

Northcliffe Slsc

J1:49.66

 

  

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Lahey, Dev

2) Feather, Lachlan

3) Nicholson, Jake

4) Allan, Lucas

 

4

Wanda Slsc

J1:51.18

 

   

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) McCrindle, Blake

2) Clarke, Alex

3) Furniss, Jay

4) Brooks, Nicholas

 

5

Maroochydore Slsc

 J1:59.58

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Bell, Sam

2) Pegg, Scott

3) Murphy, Hayden

4) Paroz, Ryan

 

6

Mordialloc Lsc

 J2:06.27

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Evans, James 34

2) McGregor, Aaron 14

3) Petropolous, Chris 15

4) Taylor, Mathew 14